22.8 C
Skopje

MAQEDONI

SPORT

Mjekja Eva Carneiro fitoi miliona euro pas shkarkimit nga Chelsea – ajo sot është pronare e një klubi anglez të blerë me paratë e...

Shtatë vjet më parë, Eva Carneiro, 48 vjeç, pati një debat me Jose Mourinhon, kur ajo ishte fizioterapiste në Chelsea.  Pas këtij episodi, ajo...

Ronaldo në zi për humbjen e djalit, gjesti emocionues i tifozëve të Liverpool (VIDEO)

Minuta e shtatë e sfidës mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit shënoi një moment mjaft emocionues. Tifozët e pranishëm në “Anfield”, harruan për një çast rivalitetin...

Gjest klasi para derbit: Mourinho vendos lule para muralit të Maradonës në Napoli

Napoli dhe Roma po luajnë sonte derbin e madh të Serisë A, por mysafirët nga kryeqyteti mbërritën në Napoli një ditë më parë dhe...

KOSOVË

S’ka marrë ende fund: Nasim Haradinaj do të apelojë vendimin e Speciales

“Presim zvogëlimin e dënimit”, tha avokati i Haradinajt, Toby Cadman, duke shtuar se qëndrimi i mbrojtjes është që Haradinaj të dënohet aq kohë sa...

Thaçi e Veseli deklarohen të pafajshëm për akuzat e reja

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u deklaruan të pafajshëm për disa aktuza të reja që janë...

Rama viziton Hashim Thaçin në burgun e Hagës

Kryeministri Edi Rama ka shkuar të vizitoje nga afër Hashim Thacin në burgun e Hagës. Ishte vetë kreu i qeverisaë shqiptarë që përmes një video...

SHQIPËRI

Marrëveshja me mazhorancën për Presidentin e ri / Alibeaj mbledh sot deputetët e Grupit Parlamentar: Do të diskutohet për…

Në takimin e ditës së mërkurë, 18 maj, u arrit një marrëveshje për zgjedhjen e Presidentit të ri, ku opozita do të ketë të...

VIDEO/ Policia rrugore shton kontrollet në Durrës, mijëra gjoba dhe tre të arrestuar brenda një jave

Policia rrugore ka shtuar kontrolllet në Durrës, duke vendosur mijëra gjoba brenda një jave, ku tre drejtues mjetesh janë arrestuar. Gjithashtu janë pezulluar 7 leje...

Presidenti/ Balla dakordësohet me Alibeaj: 10 maji, datë për nisjen e procedurës

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taula Ballla pranoi në konferencën e kryetarëve, pjesën e parë të propozimit të kreut të grupit parlamentar të...
Marketing

LAJMET E FUNDIT

Nobelisti Paul Krugman vjen në Forumin ekonomik dhe financiar të Shkupit (SEFF)

Profesori, ekonomisti dhe autori i shquar amerikan Paul Krugman, laureati i çmimit Nobel, vjen në Shkup. Krugman do të flasë në hapjen e konferencës...

Gjatë fundjavës do të bëhet spërkatja e tretë kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do...

Geer: Duam fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën sa më shpejtë të jetë e mundur

Shkup, 19 Maj – "Duam fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë sa më shpejtë të jetë e mundur dhe i...

Përurohet rruga me emrin “Ukshin Hoti”, Grubi: I përjetshëm emri, kontributi dhe ideologjia e tij progresive

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së Skender Asani dhe kryetarin e Komunës së Çairit...

Ahmeti për Ukshin Hotin: Zë i fuqishëm i kauzave të drejta të popullit shqiptar dhe të gjithë popujve tjerë

Emërtimin e rrugës më të frekuentuar të Çarshisë së Vjetër të Shkupit, me emrin Ukshin Hoti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti...

BOTË

Biden takohet sot me liderët e Finlandës dhe Suedisë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të takohet me Presidentin e Finlandës Sauli Niinisto dhe kryeministren e Suedisë Magdalena Andersson në Uashington të enjten...

Biden nënshkruajti masën për të përshpejtuar dërgesat e armëve të SHBA në Ukrainë

Presidenti amerikan Joe Biden mundësoi të hënën përshpejtimin e dërgesave të armëve amerikane në Ukrainë përmes një ligji të bazuar në një masë të...

OBSH: Pandemia e koronavirusit ka vrarë afër 15 milionë njerëz në mbarë botën

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi sot se pandemia e koronavirusit ka vrarë afër 15 milionë njerëz në mbarë botën, që është 13 përqind...

Inflacioni në Turqi është rritur në 70% dhe është më i larti që nga viti 2002

Norma vjetore e inflacionit në Turqi u hodh në pothuajse 70% në prill dhe rritja e mprehtë e çmimeve i ka bërë nevojat bazë...

Sa varet bota nga nafta e Rusisë?

Bashkimi Evropian planifikon të ndalojë të gjitha blerjet e naftës ruse deri në fund të vitit. Por anëtarët e BE-së, Hungaria dhe Sllovakia do të...

OPINIONE

ZIGZAG: PRERJA

Mbaj mend, si sot: sa herë që frynte era, një degë e madhe dardhe, puthitej si me zor për kulmin e shtëpisë duke lëshuar...

TË GJITHA POSTIMET

Nobelisti Paul Krugman vjen në Forumin ekonomik dhe financiar të Shkupit (SEFF)

Profesori, ekonomisti dhe autori i shquar amerikan Paul Krugman, laureati i çmimit Nobel, vjen në Shkup. Krugman do të flasë në hapjen e konferencës...

Gjatë fundjavës do të bëhet spërkatja e tretë kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do...

Geer: Duam fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën sa më shpejtë të jetë e mundur

Shkup, 19 Maj – "Duam fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë sa më shpejtë të jetë e mundur dhe i...

Përurohet rruga me emrin “Ukshin Hoti”, Grubi: I përjetshëm emri, kontributi dhe ideologjia e tij progresive

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së Skender Asani dhe kryetarin e Komunës së Çairit...

Ahmeti për Ukshin Hotin: Zë i fuqishëm i kauzave të drejta të popullit shqiptar dhe të gjithë popujve tjerë

Emërtimin e rrugës më të frekuentuar të Çarshisë së Vjetër të Shkupit, me emrin Ukshin Hoti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti, fabrika më cilësore e mendimit kombëtar, gjeopolitik dhe gjeostrategjik

Një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbajë nga sot edhe zyrtarisht emrin e veprimtarit dhe ideologut...

TEKNOLOGJI

Android 13 sjell veçori interesante

Google prezantoi javën e kaluar të dhënat e para të zhvilluesit Android 13 dhe tani po dalin detaje rreth veçorive të reja që po...

5 gabime që nuk duhen bërë kur investoni në kriptomonedha

Sot janë miliona njerëz të cilët kanë investuar në një apo disa lloje kriptomonedhash. Bitcoin, Cardano, Ether, është një listë e gjatë me kriptomonedha...

Trend i ri i TikTokut që po dëmton shëndetin mendor

Ky trend ka të bëjë me atë që njihet si “peshkimi i mukusit” dhe ekspertët po paralajmëruar se trendi mund të jetë i dëmshëm...

Njihuni me Starship House – Diamanti arkitektonik i shekullit të 20-të që po shitet (FOTO-VIDEO)

"Starship House" ka dalë në shitje për 3.5 milionë euro. Ky diamant arkitektonik i shekullit të 20-të është projektuar dhe ndërtuar në vitin 1967, duke...

Android 12 përmbyll fazën testuese, pranë debutimit

Keni një shans të fundit për të provuar Android 12 përpara debutimit zyrtar. Google ka lëshuar versionin e 5 dhe të fundit beta të...