7.8 C
Skopje

Grubi: Jemi të gjithë në Tetovë, pranë dhe me tetovarët.

Zëvendëskryeministri, Artan Grubi ka reaguar në rrjetin e tij facebook me fatkeqësin që ndodhi në Tetovë.

Ja reagimi i tij:

Jemi të gjithë në Tetovë, pranë dhe me tetovarët.

Pamë tmerrin e shkaktuar nga zjarri në spitalin modular në këtë fatkeqësi të rëndë.

Qeveria po mban mbledhje të shtabit të krizës sonte në Tetovë ndërsa nesër do të mbajm mbledhje urgjente në Shkup.

Policia, prokuroria, mjekësia ligjore, zjarrfikësat, mjekët dhe të gjithë të tjerët janë në detyrë.

Bashkëndjej me familjet e viktimave dhe shpreh ngushëllimet më të thella.

Informacionet shtesë dhe zyrtare do të sigurohen pas hetimeve fillestare që po vijojnë.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...