Luis Enrique: Kosova ka stilin e njëjtë si ne, ishte e vështirë

0
0

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique ka folur pas ndeshjes me Kosovën.

Kosova u mposht nga Spanja me reuzltat 2:0 dhe mori primatin në tabelë në grupin B.

Pas ndeshjes, Luis Enrique tha se Kosova ka stil të njëjtë me të Spanjës.

“Ishte ekip mjaft i veshtirë. Krijuan mjaft raste. Janë shumë më ndryshe se pjesa tjeter e ekipeve. Kane filozofi të njëjtë. Kosova është një nga ekipet që luan më mirë dhe kanë stilin e njëjtë si ne”, tha ish-trajneri i Barcelonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here