2.8 C
Skopje

Grubi: Hetime agresive dhe të thukta që të zbardhet e vërteta e plotë për Tetovën

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi nga kompetentët ka kërkuar që hetimet për tragjedinë në Tetovë të bëhen në mënyrë agresive, sa më të shpejtë edhe sa më të thuktë, sa më të thellë në mënyrë që të zbardhet e vërteta e plotë para opinionit të gjithë vendit tonë por edhe opinionit ndërkombëtar.

“Shofim që kemi solidarizim nga të gjitha vendet e rajonit, kemi solidarizim edhe nga vendet anëtare të NATO-s dhe Bashkimit Evropian dhe një nga vendimet e sotme të Qeverisë është që të kërkojmë ndihmë nga autoritetet amerikane, nga autoritetet e NATO-s, nga autoritetet e vendeve të rajonit për të bërë një hetim të duhur dhe për të zbardhur të vërtetën se pse dhe si ndodhi kjo tragjedi kaq e rëndë”, është shprehur Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...