9.8 C
Skopje

Kosova regjistron 19 viktima dhe 703 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të enjten janë regjistruar 19 viktima me koronavirus.

Sipas Ministrisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 703 persona të infektuar me këtë virus, pas testimit të 10.851 mostrave.

Këto shifra nënkuptojnë se gjashtë për qind e personave të testuar kanë rezultuar pozitivë.

Sipas autoriteteve 2.255 persona janë shëruar derisa 20.652 persona janë ende aktivë në koronavirus.

Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 154.000 raste të infektimit.

Prej tyre 2.728 persona kanë vdekur.

Prej nisjes së fushatës së vaksinimit 338.147 persona janë vaksinuar plotësisht kundër këtij virusi derisa 637.132 persona kanë marrë dozën e parë.

Deri më 9 shtator në orën 15:00 është vaksinuar 18.8 për qind e popullsisë së përgjithshme.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...