7.8 C
Skopje

Grubi: Deri sot 500 mijë qytetarë janë regjistruar, të vazhdojmë të regjistrohemi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes faqes së tij zyrtare në facebook ka informuar se deri më sot janë regjistruar mbi 500 mijë qytetar.

Grubi me këtë rast gjithashtu ka shkruar se mbi 500.000 qytetarë të regjistruar janë dëshmi e një procesi të mbarë që po zhvillohet me përpikmëri konform Ligjit për regjistrimin e popullsisë, banesave dhe amvisërive.

“Përgëzime për qytetarët e regjistruar dhe punën profesionale të regjistruesve. Të vazhdojmë të hapim dyert e shtëpive tona dhe bashkë me familjet tona të regjistrohemi për të mirën e të gjithëve në këtë shtet,” ka shkruar më tej zëvendëskryeministri i parë Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...