5.8 C
Skopje

Kryeministri Kurti mesaj për regjistrimin e popullsië së Maqedonisë

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi ka publikuar një video inçizim në profilin e tij në Facebook ku flet Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Ky i fundit bën apel që sa më shumë shqiptarë të bëhen pjesë e regjistrimit.

Edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë ne!

Na fton që masovikisht të regjistrohemi duke kryer një obligim shumë të rëndësishëm qytetar!

Të gjithë bashkëqytetarët tanë nga diaspora që deri më tani nuk janë regjistruar, mund të regjistrohen deri më 30 Shtator përmes faqes: https://census.stat.gov.mk

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...