5.8 C
Skopje

Grubi: Sela a e ka pyetur Mickoskin çfarë kërkonte me 27 prill në Parlament?

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi i është kundërpërgjigjur sot kreut të ASH-së Ziadin Sela duke thënë se pse z. Sela nuk e ka pyetur z. Hristijan Mickoskin çfarë kërkonte më 27 Prill në Parlament dhe pse z. Sela nuk kërkoi falje nga z. Mickoski, dhe VMRO-DPMNE për atë se çfarë i ndodhi më 27 Prill.

Sipas Grubit , ajo është pyetja në të cilën z. Sela duhet të jep përgjigje, dhe detyrohet që të sqarojë tek votuesit e tij se pse për nevojat e z. Taravari, që të ketë çfarëdo shance që të garojë në Gostivar e viktimizon gjithë atë karierë politike të cilën e ka ndërtuar në bazë të ngjarjeve të 27 Prillit ku z. Mickoski ishte pjesë e turmës që hynën në Parlament dhe pyetja e dytë këtu është se vet z. Sela ose z. Taravari nuk kanë qenë në Tetovë të vizitojnë familjet dhe vendin ku ndodhi tragjedia e papame në trojet tona është shprehur Grubi.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...