7.8 C
Skopje

178 shkelje trafiku në Shkup, 21 pa patentë shoferi

Ministria për punë të brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (19.09.2021) në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 178 gjoba në trafik, prej të cilave 94 për tejkalim të shpejtësisë, 21 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 12 për vozitje në gjendje të dehur, 7 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

Janë shqiptuar dhe 6 gjoba për përdorimin e telefonit gjatë vozitjes, 2 për kalim në të kuqe në semaforë, 45 për vozitësit fillestar dhe 17 për parkim të parregullt.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...