7.8 C
Skopje

BDI vazhdon hapjen e shtabeve në Gostivar

BDI dega në Gostivar ka vijuar me hapjen e shtabeve në vendbanimet Gostivarit. Sonte në mënyrë solemne u bë hapja e shtabit të përbashkët të lagjeve Benjashnicë dhe Lajthi.

Fjalë përshëndetëse mbajtën kryetarët e shtabeve Habil Akiku dhe Mallzim Bilalli të cilët faleminderuan të pranishmit për pjesëmarrjen.

Nga këto vendbanime vijnë edhe dy kandidatët për këshilltarë në listën e BDI dhe iniciativës Gostivari që dua, Sebajete Zenku dhe Lekë Dalipi.

Lagja Banjeshnicë është vendbanimi i kryetarit të degës së BDI, Bashkim Hasani dhe njihet si bastion i kësaj partie.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...