2.8 C
Skopje

Dëshpërimi i VMRO-DPMNE-së i shprehur shumë, urdhëruan shprehimisht dhe shpikën sondazh të ri

Pasi sondazhi i fundit i Brima konfirmoi nivelin e lartë të besimit që gëzonte kryeministri Zoran Zaev dhe koalicioni qeverisës i udhëhequr nga LSDM, opozita VMRO-DPMNE porositi me profesionalizëm një sondazh të manipuluar, i cili kërkon t’i portretizojë ata si një parti të rangut më të lartë.

Sondazhi nga agjencia e panjohur u shfaq vetëm në disa media pro-opozitare dhe u citua me shifra sipas të cilave VMRO-DPMNE dhe koalicioni i tyre kanë një vlerësim më të lartë se koalicioni LSDM.

Nuk ka asnjë informacion në lidhje me Agjencinë e supozuar që kreu sondazhin, dhe rezultatet e treguara në këtë sondazh të manipuluar të opozitës janë në kontrast të plotë me të gjitha sondazhet e publikuara nga agjencitë dhe organizatat përkatëse këtë vit.

Media pro-opozitare e publikoi këtë sondazh të diskutueshëm të njëjtën ditë pasi “Sloboden Peçat” publikoi sondazhin e Brimas, i cili konfirmon besimin e lartë të qytetarëve në kryeministrin Zaev dhe koalicionin qeveritar të udhëhequr nga LSDM.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...