7.8 C
Skopje

Gostivar, raportohet për dy raste të kafshimit nga qentë e pastrehë

Policia e Gostivarit ka raportuar pë dy raste të kafshimit nga qentë e pastrehë gjatë ditës së diel. Që të dy rastet ndodhen në intervalin kohor prej 10 minutave, njofton Observeri

Kështu, mbrëmë në orën 23:40, personi S.K. (19) nga Gostivari në SPB Tetovë ka raportuar se një orë më herët në rrugën “Goce Delçev” në Gostivar kishte qenë i kafshuar nga një qen endacak.

Sakaq, po të njejtën natë dhjetë minuta pas mesnate, personi M.M. (20) nga Gostivari në SPB Tetovë ka raportuar se rreth orës 23.00 në rrugën “Beliçica” në Gostivar ka qenë i kafshuar nga një qen i pastrehë.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...