7.8 C
Skopje

Kuponë për klubet sportive, federatat dhe sporistët individual nga DAP

Nga DAP njoftuan se do ketë kuponë për klubet sportive, federatat dhe sportistët më poshtë ua sjellim dhe statusin që e lajmin e bëri të dituar Zv drejtori i DAP-it Abdulselam Selami.
Ashtu siç premtuam edhe më herët, vazhdojmë të realizojmë projektin në bashkëpunim mes Drejtorisë së të Ardhurave Publike dhe Agjencisë për rini dhe sport, ku në mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë kompanitë realizojnë projektin, kuponë për klubet sportive, federatat dhe sportistët individual.
Ne si DAP, vlerësojmë se ky sistem i kuponëve, padyshim se ndihmon dhe kontribuon në zhvillimin e sportit në vendin tonë si dhe motivon sportistët në angazhimin e tyre.
Të bashkangjitur keni detajet.
Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...