Tetovë,nuk ka të vdekur nga Covid-19 ,bie ndjeshëm numri i të infektuarëve

0
164

Asnjë i vdekur nga Covid 19 në Tetovë në 24 orët e fundit.

Autoritetet e Spitalit thanë se situata është stabilizuar skajshëm dhe çdo ditë po ulet numri i të infektuarëve .

Ata thanë se numri i të hospitalizuarëve është 26.

Me nga një dozë të vaksinës është vetëm një pacient po aq sa me dy doza.Në oksigjeno- terapi janë 26 pacientë ndërsa 23 Ambulantë ditore.

Sot në Tetovë pas një kohe të gjatë janë kthyer nëpër shkolla të mesme nxënësit .Ata këtë vit e nisën me mësim online shkaku i rasteve të shumta nga Covid.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here