7.8 C
Skopje

Tetovë,nuk ka të vdekur nga Covid-19 ,bie ndjeshëm numri i të infektuarëve

Asnjë i vdekur nga Covid 19 në Tetovë në 24 orët e fundit.

Autoritetet e Spitalit thanë se situata është stabilizuar skajshëm dhe çdo ditë po ulet numri i të infektuarëve .

Ata thanë se numri i të hospitalizuarëve është 26.

Me nga një dozë të vaksinës është vetëm një pacient po aq sa me dy doza.Në oksigjeno- terapi janë 26 pacientë ndërsa 23 Ambulantë ditore.

Sot në Tetovë pas një kohe të gjatë janë kthyer nëpër shkolla të mesme nxënësit .Ata këtë vit e nisën me mësim online shkaku i rasteve të shumta nga Covid.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...