7.8 C
Skopje

Myftinia e shkupit në bashkëpunim me komunën e Çairit për teatrin e fëmijëve

Myftinia e Shkupit garanton: Teatri i Fëmijëve vazhdon punën aty ku është
Ditën e sotme Komuna e Çairit ishte në vizitë në Myftininë e Shkupit dhe me këtë rast u takuan me myftiun Qenan Efendi Ismailin, i cili na dha garancinë e fuqishme se pa marrë parasysh që pronat i janë kthyer Myftinisë përmes procesit të Denacionalizimit, Teatri i Fëmijëve do të vazhdojë me punë aty ku është dhe do të vazhdojë t’i realizojë të gjitha veprimtaritë e veta pa asnjë pengesë. Myftia informoi se Myftinia as që e ka paraparë ndonjë ndryshim në funksionimin e këtij objekti.
Myftinia e Shkupit po bën çmos me Komunën e Çairt për ndihmesën për të vazhduar të funksionojë kjo veprimtari kulturore.
Myftinia ka siguruar se do të ndihmojë çdoherë ashtu siç na ka ndihmuar deri më tani në fushën e arsimit, sportit, por gjithashtu edhe në kulturë.
Ndërsa myftiu falënderoi Visar Ganiun për vizitën që i bënë, e me këtë edhe sqaruan gjithçka sa i përket funksionimit të Teatrit për fëmijë.
Ti, Said Saidi, Ismail Sherifi dhe 56 të tjerë
2 ndarje
Pëlqej

Komento
Ndaj
Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...