7.8 C
Skopje

Një 52-vjeçare nga Tetova u infektua me koronavirus tri herë

Një grua 52-vjeçare nga Tetova ishte pozitive me virusin korona tri herë. Ajo kurrë nuk u shtrua në spital, dhe pas shërimit të tretë ajo është vaksinuar.

Pacientja ishte pozitiv fillimisht korrikun e kaluar, pastaj virusi korona iu zbulua në fillim të dhjetorit në valën e vjeshtës së kaluar.

Për herë të tretë, këtë verë ajo përsëri u diagnostikua si pozitive për koronavirusin.

Ajo iu nënshtrua të tre infeksioneve me trajtim në shtëpi. Gruaja kishte komorbiditete, hipertension dhe sëmundje kronike të veshkave.

Pasi vuajti tre herë, gruaja u vaksinua me dy doza Sinovak.

Përveç kësaj, 522 pacientë të tjerë ishin pozitivë me koronavirus dy herë.

Të dhënat u publikuan nga Instituti i Shëndetit Publik në analizën e tij të rregullt javore të të dhënave të lidhura me koronavirusin.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...