14.8 C
Skopje

Një qytetar i Maqedonisë Veriore u infektua me koronavirus tri herë

Një qytetar i Maqedonisë Veriore është infektuar me COVID-19 tri herë që nga fillimi i pandemisë, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik. Sipas raportit javor mbi situatën me koronavirusin (iph.mk), gjithsej 522 infeksione të reja janë regjistruar deri më 19 shtator, nga të cilët një riinfektim ishte hera e dytë.

Nga përsëritjet e raportuara të infeksionit koronavirus, shtohet, pesë përfunduan me vdekje.

Rasti i parë COVID-19 në Maqedoninë Veriore u regjistrua më 26 shkurt 2020. Nga fillimi i epidemisë deri të hënën, 19 shtator të këtij viti, u raportuan gjithsej 187.068 raste, 167.810 u shëruan, 6.472 vdiqën dhe 12.786 janë aktive.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...