5.8 C
Skopje

Ekskluzive: BDI nis fushatën nga Gostivari

Ditari.mk mëson ekskluzivisht që Bashkimi Demokratik për Integrim fushatën për zgjedhjet lokale të 17 Tetorit, do ta nis pikërisht nga Gostivari.

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) në këto zgjedhje lokale garon me 19 kandidat për kryetar komuna dhe 35 lista për këshilltar komunal.

Fushata për Zgjedhjet lokale të 17 Tetorit në Republikën e Maqedonisë së Veriut fillon me 27 Shtator.

Me këtë rast tashmë kanë nisur edhe të nënshkruhen memorandume nga partitë politike për zgjedhje të lira dhe demokratike.

Në këto zgjedhje lokale garojnë shumë parti politike, lista dhe kandidat të pavarur nga të dy blloqet politike.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...