7.8 C
Skopje

Ganiu: Dizhoni me dy kënde moderne të lodrave për fëmijë

Ekipet tona komunale gjatë ditës së sotme përfunduan me vendosjen e dy këndeve moderne me lodra për fëmijë në Lagjen Dizhon. Ndërsa, bashkë me drejtorin e NP “Parqe dhe Gjelbërime” Ardian Muça lëshuam në përdorim këto dy kënde, që janë me rekuizita tërësisht të reja dhe dyshemeja është e shtruar me rërë speciale.
Deri tani, për këto katër vite ne si Komunë e Çairit kemi vendosur plot 16 kënde për fëmijë në lokacione të ndryshme të territorit tonë. Është e sakt se nuk ka gjë më të mirë se të shohësh buzëqeshjet në fytyrat e fëmijëve e të dëgjosh zërin e tyre të hareshëm.
Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...