7.8 C
Skopje

Mickoski: Që në rrethin e parë do t’u bëj thirrje simpatizantëve të VMRO-së që të votojnë për ASH-AAA në Çair, Tetovë, Saraj…..

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, në një brifing me gazetarët theksoi se me ASH-AAA kanë bërë marrëveshje për përkrahje në disa komuna që në rrethin e parë.

“Unë personalisht dhe partija jonë nga simpatizantët tonë do të kërkojmë që në rrethin e parë të votojnë për kandidatët e ASH-AAA në Çair, Tetovë, Saraj, Studeniçan, gjegjësisht atje ku ne nuk do të kemi kandidatë dhe anasjelltas”, tha Mickoski.

Siç tha ai, disa komuna do t’i vizitojnë së bashku me Ziadin Selën dhe Afrim Gashin.

Marketing

TË FUNDIT

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...