5.8 C
Skopje

Sela nuk e respekton Ezanin (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot përsëri ofendoi komunitetin mysliman në Republikën e Maqedonisë së Veriut por edhe më gjerë, shkruan opinionshqip.live

Sela gjatë takimit me kryetarin e Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore, përkatësisht gjatë deklaratës së tij për media, nuk respektoi Ezanin, duke mos dashur që të bëj pauzë gjatë deklartatës së tij për mediat.

Kjo nuk është hera e parë që Ziadin Sela tregon mos-respekt për myslimanët në vend. Ai para një periudhe gjatë një intervistë për media pati poshtëruar myslimanët e vendit duke thënë se “Në Maqedoni ka ndodh që të falet e Xhumaja ditën e Enjte”.

BURIMI: opinionshqip.live

Video Player

00:00
00:09
00:16
Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...