5.8 C
Skopje

LSDM: Mickoski është humbës i sigurt, konferencat për media nuk e ndihmojnë aspak

VMRO-DPMNE është një humbëse e sigurt në zgjedhje, e cila nuk ndryshon brenda natës me një njoftim nga Hristijan Mickoski, reagojnë nga LSDM, pasi Mickoski sot në një konferencë shtypi shpalli fitoren në zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Kjo është taktika e ideuar nga Mickoski nga mentori i tij Nikola Gruevski në Budapest, si një hyrje në luftën për fronin pas humbjes në zgjedhjet lokale. Mickoski të mos e pranojë humbjen duke arsyetuar se dikush dyshohet se i ka vjedhur diçka. LSDM është fitues i sigurt i zgjedhjeve dhe nuk ka ndërmend të ndërhyjë në përplasjet e brendshme në VMRO-DPMNE. “Nëse ata vendosën të jetojnë në gënjeshtra, keqkuptime dhe manipulime të destinuara për anëtarët e tyre, është vendimi i tyre”, thuhet në deklaratën e LSDM -së.

Partia e Zoran Zaev thekson se koalicioni “Më i miri për komunën tuaj” është favorit absolut për një fitore të re zgjedhore.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...