7.8 C
Skopje

Zëvendësministri Hasani: Hapja e NATO qendrës për mbështetje të kompanive, niveli vjetor arrinë 5 miliardë euro

Në Ministrinë e Mbrojtjes sot u hap Qendra për mbështetje të kompanive vendase për pjesëmarrjen e tyre në tenderët për nevojat e Aleancës së NATO-s, të cilat në nivel vjetor arrijnë vlerën deri në 5 miliardë euro.
Zëvendësministri Hasani tha se në NATO qendrën kompanite e vendit do të kenë mbështetje jo vetëm administrative por dhe mundësi per aplikim te sukseshem si dhe vendosjen e lidhjeve me gjigantet boterore, të cilat kanë të lidhura kontrata me Aleancen e Veriatlantikut.
Anëtarësimin e vendit ne NATO, duam ta shohim edhe si mundësi për efikasitet të shtuar dhe mendoj se hapja e NATO qendrës, eështë dëshmi shtesë për efikasitet të shtuar edhe të institucioneve tona, ka deklaruar zëvendësministri i Mbrojtjes Hasani, në hapjen që u bë të qendrës së NATOs-në kuadër të Ministrisë së Mbrojtjes.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...