2.8 C
Skopje

Çair: Forumi Rinor i BDI-së Dega Çair organizuan lojë kompjuterike në Qarshi

Këta janë gejmerat e Çairit dhe këta gejmera deri në orët e vona të mbrëmjes së kaluar me një organizim të mrekullueshëm të Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim-Dega Çair dëshmuan se të rinjtë tanë aspak nuk janë larg trendeve botërore të garave në video-lojëra.
Pas një rivaliteti të jashtëzakonshëm të 8 skudrave me nga 5 garues, fituan më të mirët.
Rinia është sinonimi ynë i suksesit dhe kjo rini duhet ti ketë të gjitha kushtet edhe për garat e llojit që u realizuan në Sheshin Skënderbeu.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...