7.8 C
Skopje

Ganiu; Në kohën time një metre katror nuk është dhënë pa leje

Në emisionin debativ në Clik plus ne Tv 21 ku i ftuar është Visar Ganiu kryetar i komunës Çair, përballë oponentëve të tij Bekim Sali, Kastriot Rexhepi dhe Misin Gradinaj.
Të ftuar janë edhe Imer selmani, Agron Vrangala dhe Forumet Rinore nga partitë politike.

Sali e akuzoi Ganiun për për shkatrim të gjelbërimeve, për uzurpime të parqeve dhe ndërtimeve paleje por Ganiu deklaroi se përderisa jam unë kandidat 1 metre katror nuk është dhënë pa leje.

Ganiu iu drejtua Bekim Saliut se edhe ish kundër kandidati im Zekirja Ibrahimi që i humbi zgjedhjet më akuzonte për ndërtimet e egra por kto ishin vetem dyshime të tij dhe se po ju pyes këtu pse nuk patët guxim si parti të mirni iniciativë të për ti ndaluar apo penguar këto apo pse nuk kishit fakte dhe se një gjë të tillë nuk ka.

Shtëpitë kanë qenë të ndertuara edhe më herët por ka pasur ligj për këtë kapitull. Ndertimet e egra nuk ka pasur në mandatin tim dhe se nuk kam dhënë leje as për 1 metre katror për një gjë të tillë deklaroi Ganiu.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...