8.8 C
Skopje

Aleanca për shqiptarët bojkoton publikun shqiptar

Përfaqësuesi nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim në Radio Televizionin e Maqedonisë së Veriut programi në gjuhën shqipe në emisionin “ARGUMENT” Agim Nuhiu si antar i shtabit zgjedhor do përballeshte sot para oponentëve të tij politik por nga ana e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativa karikeja mbeti e shprazët sepse i ftuari nuk kishte mar guxim që të përballet me përfaqësuesin e BDI-së dhe të partive tjera.

Tema që do diskutoheshin në TVM2 është plan programet e partive shqiptare në zgjedhjeve lokale të 17 Tetorit.

Debati u zhvillua mes të të ftuarit të PDSH-së dhe atij nga Lëvizja Besa ku diskutuan për planprogramet e zgjedhjeve.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...