9.8 C
Skopje

Arkin Jahiji nga BDI: Kërkoj mandat nga qytetarët e Bërvenicës, të kthej komunën në një vendbanim urban

Në komunën e Bërvenicës në rajonin e Pollogut gjashtë kandidatë do po garojnë për postin e kryetarit. Arkin Jahiji këtë herë kandidoi nga radhët e BDI-së duke kërkuar kështu mandat nga qytetarët.

Kundërshtarët e tij janë Miqail Rasimi nga PDSH, Jovica Ilievski kandidat i koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE, Mirko Stojanovski nga koalicioni i udhëhequr nga LSDM, kandidati Argjent Gura i Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativën dhe ai i pavarur, Enver Pajaziti.

Tetë lista kandidatësh për këshilltarë janë dorëzuar për 15 vendet në Këshillin e Komunës së Bërvenicës.

Unë garoj si kandidat i BDI-së sepse mendoj se pas këtyre tre mandateve qytetarët kërkojnë ndryshim. Komunën tonë do e bëj nga rurale në urbane. Qytetarët e kërkojnë atë nga ne dhe kjo është arsyeja pse unë vendosa të kërkoj mandat nga ata nga rradhët e BDI-së, është shprehur kështu Arkin Jahiji nga BDI.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...