Fon der Lajen sot në Shkup, ndërsa nesër për vizitë vjen eurokomisari Varheji

0
131

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen sot pasdite do të udhëtojë për vizitë në Shkup me ç’rast midis tjerash me liderët e vendit do të bisedojë edhe për kontestin me Bullgarinë.

Der Leyen do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, presidentin Stevo Pendarovski dhe kreun e Kuvendit Talat Xhaferi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here