5.8 C
Skopje

Skandal/Bekim Sali turpërohet të tregojë se është nga Çairi?

Kandidati për kryetar të Çairit nga koalicioni ASH/Aletrnativa, Bekim Sali, në Programi200, ka paraqitur disa sfida me të cilat përballen banorët e Çairit, duke i replikuar kryetarit aktual.

Ai ka thënë se banorët turpërohen të tregojnë se jetojnë në Çair, derisa ka folur edhe për uzuripme të hapësirave publike, shkruan Alsat.

“Banorët e Çairit turpërohen sot të tregojnë se jetojnë në Çair, siguria është në nivelin më të ulët të mundshëm. Ka uzurpime të hapësirave të gjelbërta, derisa ata thonë se do t’i bënë të gjelbra. Nuk e di si do t’i bënë “, ka thënë Sali.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...