5.8 C
Skopje

Bekim Sali: Nuk ka më të mirë se kandidatja e VMRO-së për Shkupin Danella Arsovska

Kandidati për kryetar të komunës së Çairit nga koalicioni Aleanca, Alternativa dhe VMRO-DPMNE, Bekim Sali në një intervistë për portalin republika.mk ka thurur elozhe për kandidaten e VMRO-DPMNE-së për kryetare të qytetit të Shkupit, Danella Arsovska duke thënë se ajo është më e mira për Shkupin, shkruan opinionshqip.live

Sali ka thënë se partia e Afrim Gashit dhe ajo e Ziadin Selës do të mbështesin Danella Arsovskën dhe që bashkë do të bëjnë fushatë në terren.

“Kam pasur rastin ta takoj dhe ajo është e madhe në karakter, ajo e do Shkupin, ajo është shumë e sinqertë dhe profesionale. Unë mendoj se ne do të jemi një ekip i madh për të bërë një karrige të re dhe një Shkup të ri”, ka deklaruar Sali.

 

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...