2.8 C
Skopje

Besnik Emshiu: Komuna e Bogovinës meriton ndryshimin

Besnik Emshiu kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim në Komunën e Bogovinës në Klan TV në emisionin Debat zgjedhor  shpalosi platformën për zgjedhjet lokale  ku u përbetua se do ti përmbush pesë përbetimet e Agjendës së Gjelbërt dhe se qytetarët nuk do të përballen me nevojat elementare.

 

Besnik Emshiu tregoi se në Komunën e Bogovinës qytetarët ballafaqohen me pengesa elementare si problemet infrastrukturore ,qendra e zjarrëfiksave,  ujin e pijshëm, kanalizimin me ujërat e zeza, deponitë e egra dhe shumë probleme tjera, kurse të gjitha këto para katër viteve ishin premtuar  se do të realizohen por mbetën vetëm premtime dhe jo realizime.

 

Të gjitha ato probleme do të zgjidhen sepse ne në Agjendën e Gjelbërt kemi projekte për këto raste duke i përpiluar  dhe mes organizatave të ndryshme botërore do të nxjerim fonde dhe do i zgjidhim këto probleme për komunën,  dhe qytetarët do të lirohen nga këto probleme të mëdha deklaroi Besnik Emshiu nga BDI.

 

Nga ana tjetër edhe kandidati i Lëvizjes Besa dhe i  PDSH-sës e akuzuan për keq menagjim të Komunës, jo transparete  dhe dështim total duke i kërkuar edhe dorheqjen e tij.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...