5.8 C
Skopje

Taravari i gënjyer nga turma, flet për fitoret e paqena

Si shumë politikanë humbës edhe Taravari ra në grackën e” turmës ”.

Ajo pamje ka gënjyer shumë parti deri tani që në sheshin e ”madh të lavdisë” kanë festuar fitoret para kohe.

Por çuditërisht me kalimin e ditëve, orëve dhe me afrimin e ditës së zgjedhjeve ata njerëz se ku shkojnë një zot e di dhe më pas nga ekzaltimi duke parë ”turmën” nisin justifikimet për zgjedhje të vjedhura, jo demokratike vetëm për ti ikur përgjegjësisë personale, politike rrethuar nga një grusht njerëzish që kanë harruar kur kanë hyrë në politikë dhe sa numërojnë humbje , nuk u kujtohet të ikin.

Koment Tetovasot

Taravari e pa turmën si shumë paraardhës të tij politik por edhe ai u josh nga fitorja para kohe duke dhënë një deklaratë pompoze: Fitoi populli.

Por ato sheshe më parë i kanë mbushur trefish më shumë edhe parti tjera , por në mbrëmjen e së dielës kur përfundonte procesi zgjedhorë dhe niste numërimi i votave, tjetër këngë këndohej për fituesit e vërtetë dhe tjetër moment zemërvrarë ishte për ata votues opozitarë që u mbylleshin horizontet sepse ishin mashtruar nga propaganda e liderëve të tyre.

Taravari në sheshin e ndërtuar nga BDI-ja, e atij sheshi heroi të madh shqiptar nuk mësoi një gjë , ose nuk kanë mësuar më saktë një gjë të vetme: Si fitohet.

Pjesa tjetër është një prognozë e kripur para kohe me triumfin fallso sepse pas 17 tetorit sërish pushtimin do ta ketë ngjyra e gjelbërt.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...