7.8 C
Skopje

Kandidati i BDI-së për Bërvenicën: Arkin Jahiji me përkrahjen e Agjendës së Gjelbërt Komuna nuk do i ketë problemet elementare

Arkin Jahiji kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim në Komunën e Bërvenicës në Televizionin Shtetror programin në gjuhën shqipe  në emisionin Argument shpalosi platformën për zgjedhjet lokale  ku u përbetua se do ti përmbush pesë përbetimet e Agjendës së Gjelbërt dhe se qytetarët nuk do të përballen më me nevojat elementare.

 

Enver Pajaziti kryetari aktual ndaj pyetjes së llogaridhënes  në menagjimin e komunës pranoi dështimet kemi ngecje infrastrukturore dhe higjienike . Në zgjedhjet e 2017 kishte premtuar tre projekte që do ti realizon, menaxhimi me ujërat e zeza, renovimi i dy shkollave , dhe rrugët rurale, që sipas tij i kishte përfunduar.

 

Arkin Jahiji gjatë mandatit tuaj nuk është filluar dhe mbaruar asnjë projekt,  shkollat  janë filluar  para mandatit tuaj dhe se ju vetem e keni bërë hapjen e tyre, puna e kanalizimit ka disa lagje ku ujërat e zeza nuk dalin në kanalizim dhe se komuna nuk mund të gjej mekanizma për menagjim, dhe se fshatrat kanë probleme me asfaltimin e rrugëve rurale.

 

Me marjen e Komunës unë si kryetar i ardhshëm, do të bashkupunojë me komuna të mëdha, e kemi mbështetjen e qeverisë, dhe normal me fonde ndërkombëtare të jashtme sikur ipa fondet, banka botërore do të bëjmë çmos që Komunën tonë ta zhvillojmë, sepse agjenda e gjelbërt rrugët, kanalizimin, ujin e pijshëm, i ka prioritet, dhe se unë premtoj se çdo punë që do fillojë nuk do zgjasë më shumë se gjashtë muaj pa mbaruar.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...

Bekteshi: Lëshohet zyrtarisht në përdorim sistemi i ri i ndriçimit në Kodrën e Diellit

Tetovë, 08.12.2021 Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini dhe me drejtorin e SHA ELEM...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Skender Rexhepi-Zejdi në ClickPlus në TV21 tha se ALternativa nuk ka pasur dobi nga marrëveshja për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në në zgjedhjet lokale. “-A ia patë...