8.8 C
Skopje

Fitim Mustafi, djali i dëshmorit “Dashmir Mustafi-Dejshi” i hynë garës për Këshillin komunal të Tetovës

I lindur në vitin 1996, Fitim Mustafi ka mbaruar shkollën fillore “Gjergj Kastrioti Skenderbeu” në Poroj e më pas edhe gjimnazin në Tetovë. Ai ka mbaruar edhe studimet në degën e gjuhës gjemrane në Universitetin e Tetovës.

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, Fitimi garon në listën e këshilltarëve për komunën e Tetovës, nga Bashkimi Demokratik për Integrim.

Ai flet gjuhën gjermane dhe angleze, kurse në këtë garë hyn si një kuadër profesionist.

Si djal i dëshmorit Dashmir Mustafi, Fitimi kërkon mbështetjen e banorëve të komunës së Tetovës për të treguar se rinia din dhe bën, duke i dhënë shancën të dëshmohet.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...