7.8 C
Skopje

Taravari ofendon mësuesit shqiptar të Gostivarit! (Video)

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit Arben Taravari ka thënë me cinizëm se mësuesit dhe profesorët e shkollave fillore e të mesme të Gostivarit nuk janë të denjë që t’i edukojnë fëmijët e tij, shkruan opinionshqip.live

Taravari, si rezultat i cilësisë së dobët në sistemin e arsimit në Gostivar siç vlerëson ai me cinizëm është detyruar që fëmijët e tij t’i regjistrojë në kolegjin amerikan “NOVA” në Shkup.

“Unë si prind, e përsërisë disa herë, fëmijët e mi sepse kisha mundësi t’i dërgojë në një shkollë private. Nuk them se ata mësojnë në shkollën “NOVA” një kolegj amerikan në Shkup jo se shkollat tona nuk janë të mira” është shprehur Taravari.

Burimi: opinionshqip.live

ona nuk janë të mira” është shprehur Taravari.

Burimi: opinionshqip.live

Video Player

Marketing

TË FUNDIT

Korridori 8 ,Franko Egro: Ëndrra realitet falë Ali Ahmetit

Gazetari i mirënjohur shqiptar i Euronews Albania, Franko Egro ka komentuar tejkalimin e e pengesës së fundit ligjore në Gjykatën Kushtetuese me qëllim të...

Ali Ahmeti: Unaza e Kombit Tiranë – Shkup – Prishtinë, shumë shpejt realitet!

Lideri i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin i jepet dritë jeshile angazhimit të...

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompani numër 1 me fitim në evenimentin TOP 100

Kompania ATS Group e afaristit Shefshet Demirovski shpallet kompania numër 1 me fitim në evenimentin e TOP 100 kompanive më të suksesshme e organizuar...

Grubi: Gjykata kushtetuese jep dritë të gjelbër për koridorin 8 dhe 10

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministër për Sistem politk dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi sot nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook dha një...

Qeveria shkarkon Abdush Demirin nga Agjencioni për Punësim

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut , në mbledhjen e vet të fundit të martën , vendosi që të shkarkojë Abdush Demirin nga...