2.8 C
Skopje

Xhaferi nga konventa promovuese: Gostivarin e ndryshon vetëm BDI

Fjalë përshëndetëse në konventën promovuese të kandidatit për kryetar komune dhe kandidatëve për këshilltarë komunal nga radhët e BDI dhe Iniciativës qytetare për Gostivarin që duam, i pranishëm ishte edhe korrdinatori i njësisë së gjashtë zgjedhore, z. Talat Xhaferi.

Gjatë fjalimit të tij, Xhaferi potencoi që ndryshimet dhe transofrmimi në vitin 2005 filloi nga BDI dhe Nevzat Bejta, ku qyteti mori formën e qytetit modern, duke hequr mbi 1400 objete pa leje dhe duke ua kthyer qytetarëve hapësiar e uzurpuara publike.

Në vitin 2009 dikush këkoi të ia kthejmë borxhin e 1997. Qytetarët e bënë ndryshimin. Dhe çka ndodhi, Gostivari nuk lëvizi përpara. Në vitin 2017 u bë thirrje për “ndryshime” në Gostivar. Qytetarët e mbështetën këtë ndryshim. Çka kemi sot pas katër viteve? Kemi një qytet që nuk e çoi Gostivarin përpara por për fat të keq e kthehu pas. Gostivarin e ndryshon vetëm BDI, dhe kjo u dëshmua edhe në vitin 2005 kur nisi transformimi i qytetit dhe në vitin 2013 ku vijoi transformimi i qytetit”, tha Xhaferi.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...