9.8 C
Skopje

Bujar Osmani: Për ditë të vështira Ali Ahmeti, për Agjendën e gjelbër, përsëri ai

I pari i diplomacisë Bujar Osmani, sonte në Haraçinë ka folur fjalë miradije për kandidatin për kryetar komune në Haraçinë, Ridvan Ibrahimi.

Osmani në fjalimin e tij ka vënë theksin edhe në veprimtarinë e Ali Ahmetit dhe BDI-së.
“Moti nuk kisha dëgjuar përbetim më të sinqertë para njerëzve ku dikush përbetohet në Zot se do të drejtojë me komunën me ndershmëri. Andaj, ky numër masovik sonte këtu është paralajmërim për një fitore të madhe në Haraçinë”.
Osmani ka folur dhe ka spikatur rolin diplomatik të Ali Ahmetit:
“Në ditë të vështira vendi dhe rajoni mbështeten te Ali Ahmeti, por jo vetëm në ditë të vështira, politika e tij e mençur ishte vendimtare edhe për anëtarësim në NATO. Për ditë të vështira Ali Ahmeti, për Agjendën e gjelbër, përsëri Ali Ahmeti”.
Osmani ka mbaruar fjalimin para haraçinasve duke ua bërë me dije se nuk mund të gjejnë njeri më të mirë se Ridvan Ibrahimi, cili menaxhon me komunën e Haraçinës.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...