9.8 C
Skopje

Premtimet e Blerim Bexhetit për Semenisht dhe Çajlanë

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti sot para banorëve të Semenishtit promovoi projektet e realizuara në këtë vendbanim ndërsa shpalosi edhe projektet e parapara në programin e ardhshëm për katër vitet e ardhshme.

“Në Semenisht kemi realizuar punë të qëlluara për banorët dhe ata i vlerësojnë ato. Fusha e sportit ku sot jemi mbledhur është projekti i fundit, gjithashtu është ndërtuar objekti i ri i shkollës fillore, zgjerimi i urës në hyrje të vendbanimit, instalimi i ndriçimit publik, si dhe bekatonizimi i disa rrugëve.

Edhe në programën tonë për 4 vitet e ardhshme për Semenisht dhe Çajlanë kemi përpiluar projekte të rëndësishme infrastrukturore si dhe zgjidhjen e problemit për ujë të pijshëm.”

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...