2.8 C
Skopje

22 raste të reja me Covid-19 në Tetovë, asnjë viktimë

22 raste të reja me Covid-19 në Tetovë, ndërsa nuk është raportuar për asnjë viktimë.

Të vaksinuar me dozën e parë të vaksinës anti-kovid nuk ka, kurse me dozën e dytë janë vaksinuar dy persona.

Pesë pacientë trajtohen me terapi oksigjenike, ndërkaq nën kujdes intensiv nuk është asnjë pacient.

Në RMV deri tani, që nga fillimi i pandemisë janë kryer 1.297.190 testime, ndërsa ka pasur 190.288 raste me coronavirus, kurse prej tyre 173.332 janë shëruar dhe 6.694 kanë humbur jetën.

Ndryshe, numri i rasteve aktive me coronavirus në Maqedoninë e Veriut është 12.262.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...