7.8 C
Skopje

Policia gjen amfitaminë në Shkup, arrestohet një person

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, zyrtarët policorë të SPB Shkup kanë arrestuar 24 vjeçarin D.T nga fshati Marini të Shhkupit.

Sipas njoftimit policor, D.T është arrestuar për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer vepra penale “Vjedhje të rëndë” dhe “sulm ndaj personi zyrtar gjatë kryerjes së punës së sigurisë”.

Gjatë kontrollit, siç thonë nga MPB, janë gjetur amfitaminë dhe mbetje tjera të drogës.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...