2.8 C
Skopje

Zbardhet marrëveshja, Taravari i jep Kryesuesin e Këshillit VMRO-DPMNE/ Ja kush është?

Edhe pse në opinion Valbon Limani promovohet si kandidat për Kryesues të Këshillit Komunal nga radhët e Aleancës për Shqiptarët në Gostivar, marrëveshja mes ASH dhe VMRO-DPMNE për koalicion në zgjedhjet locale, ka nxjerr në sipërfaqe mashtrimin që Arben Taravari ua bënë shqiptarëve të Gostivarit.

Në tubimin e sontëm është zbardhur marrëveshja VMRO-DPMNE dhe ASH, pasi në tubim Kryesues i Këshillit komunal nga udhëheqësi i tubimit është prezantuar bartësi I listës së VMRO-DPMNE, Goce Dimovski.

Ky i fundit në fjalimin e tij shkoi edhe më largë duke treguar që programi i VMRO-DPMNE është në përputhshmëri me programin e Arben Taravarit.

“Maksimalisht do të përkushtohem në realizimin e programit dhe buxhetit, vend të merituar të marrin projektet e parapara në qëllimet programore të VMRO-DPMNE”, tha Dimovski, duke shtuar që programi i VMRO-DPMNE është në përputhje me programin e kandidatit për kryetar komune, Arben Taravar që përkrahet nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni “Për rimëkëmbjen e Maqedonisë”.

Qëllimi im, tha ai, është që Gostivari të jetë qytet i të gjithë njerëzve, i rregulluar dhe i pajisur për jetë dinjitoze në frymën e vlerave tradicionale.

Se Goce Dimovski do të jetë kryesues këshilli nëse do të fitonte Arben Taravari këtë e pralajmeroi para do kohe edhe lideri i VMRO-DPMNE Kristian Mickoski në një emision në Tv21.

Në tubimin e VMRO-DPMNE në Gostvar, i pranishëm ishte edhe Arben Taravari dhe bartësi i listës Valbon Limani.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...