7.8 C
Skopje

ANKETA/ Lista e BDI-së fiton bindshëm në Kumanovë! (Foto)

Në sondazhin e M Prospect, në garën e listave për Këshilltarë komunal për komunën e Kumanovës, në bllokun shqiptarë prinë lista e Bashkimit Demokratik për Integrim në krye me Arta Mehmetin me 9.3%, kundër Driton Sulejmanit nga ASH-AA me 2.5% dhe Hulusi Asipit me 1.1%.

Bazuar në këto sondazhe, BDI pritet të fitojë bindshëm në garën për Këshilltarë komunal në Kumanovë në raport me partitë tjera shqiptare.

Vlenë të theksohet se në këtë anketë Lista e BDI-së ka një përqindje më të madhe edhe se VMRO-DPMNE-ja dhe nëse kjo përqindje përkthehet edhe në vota, BDI pritet të jet vendimtare në pushtetin lokal në Kumanovë, sikurse në atë qëndrorë!

Lista e BDI-së përbëhet nga: Arta Mehmeti, Ridvan Dervishi, Mendu Asani, Fitor Jakupi, Zejnulla Ganiji dhe shumë të rinjë të tjerë profesionist.

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...