ANKETA/ Lista e BDI-së fiton bindshëm në Kumanovë! (Foto)

0
0

Në sondazhin e M Prospect, në garën e listave për Këshilltarë komunal për komunën e Kumanovës, në bllokun shqiptarë prinë lista e Bashkimit Demokratik për Integrim në krye me Arta Mehmetin me 9.3%, kundër Driton Sulejmanit nga ASH-AA me 2.5% dhe Hulusi Asipit me 1.1%.

Bazuar në këto sondazhe, BDI pritet të fitojë bindshëm në garën për Këshilltarë komunal në Kumanovë në raport me partitë tjera shqiptare.

Vlenë të theksohet se në këtë anketë Lista e BDI-së ka një përqindje më të madhe edhe se VMRO-DPMNE-ja dhe nëse kjo përqindje përkthehet edhe në vota, BDI pritet të jet vendimtare në pushtetin lokal në Kumanovë, sikurse në atë qëndrorë!

Lista e BDI-së përbëhet nga: Arta Mehmeti, Ridvan Dervishi, Mendu Asani, Fitor Jakupi, Zejnulla Ganiji dhe shumë të rinjë të tjerë profesionist.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here