5.8 C
Skopje

Danela Arsovska refuzon të përballet me Shilegovin dhe kandidatët e tjerë në studion e “Makfax” dhe “A1on”

Kandidatja e pavarur për kryetare të Qytetit të Shkupit, e mbështetur nga VMRO-DPMNE, Danela Arsovska nuk pranoi të marrë pjesë në një debat në “Makfax” dhe “A1on” me kandidatët e tjerë për kryetar të Qytetit të Shkupit.

Edhe pse është e drejtë e çdo kandidati se si do të sillet gjatë fushatës dhe zgjedhja se ku do të kandidojë, është ende e qartë se Arsovska për momentin shmang konfrontimin e drejtpërdrejtë me kandidatët e tjerë, veçanërisht me kryetarin aktual.

Nesër, në debatin në studion e “Makfax” dhe “A1on”, kandidatët për kryetarë të Qytetit të Shkupit do të përballen me njëri -tjetrin. Të gjithë kandidatët e ftuar pranuan pjesëmarrjen, përveç Danela Arsovska, dhe fillimisht pranuan, dhe më pas kandidati i mbështetur nga e majta u tërhoq.

Ekipi i Arsovska refuzoi ftesën me shpjegimin se ajo është e zënë me detyrimet e dakorduara më parë në fushatë.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...