5.8 C
Skopje

Osmani personalisht e dorëzoi në Berlin pasaportën e parë të lëshuar në Ambasadë

Në kuadër të vizitës së punës në Berlin, Ministri I punëve të jashtme Bujar Osmanidha një lajm të mirë për të gjithështetasit e Maqedonisë së Veriut, ku vet Ministri deklaroi se është  mundësi e mirë për të dorëzuar personalisht pasaportën e parë në ambasadën tonë, të përpunuar në bazë të të dhënave të marra me sistemin e ri modern të instaluar në më shumë Ambasada nga rrjeti diplomatik i Maqdonisë së Veriut.

Nuk do të ketë më vonesa, shpenzime dhe shqetësime të panevojshme. Tani e tutje, edhe informacionet për dokumentet e udhëtimit do të merren drejtpërsëdrejti nëpër Ambasadat tona, nga ku në afat të arsyeshëm do të tërhiqen edhe pasaportat e gatshme.

Qëllimi ynë është të jemi në shërbim të diasporës, të mundësojmë përgjigje efikase dhe ekonomike për nevojat e tyre.

Diasporë e kënaqur do të thotë edhe lidhje më e madhe e qytetarëve tanë me vendin, por edhe nxitje për kthimin e tyre në atdhe, Shkroi Osmani në rrjetin social në Facebook.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...