5.8 C
Skopje

LSDM Shkup: Arsovska nuk e di sa do të kushtonin 250 autobusët që ajo i premton

Kandidatja “e pavarur” e VMRO-DPMNE-së, Danella Arsovska, me këmbëngulje nuk dëshiron t’i përgjigjet publikut se sa do të kushtonin premtimet e saj për transportin publik falas dhe 250 eko-autobusët e rinj?

Tashmë është e qartë për qytetarët se Danella Arsovska nuk ka përgjigje konkrete, sepse nuk ka projekte specifike për transport publik falas dhe 250 eko-autobusë.

Hajde Danella, guxo, nëse ke projekte të veçanta, prezantoi ato para qytetarëve dhe gazetarëve. Le të shohim sa kushtojnë 250 autobusë si ai që postuat në faqen tuaj në FB. Le të shohim se sa do të kushtojë “transporti publik falas” që ju premtoni si “Miliardi i Kilit”, pyesni organizatën e qytetit të LSDM -së.

Në kundërshtim me premtimet imagjinare të Arsovskës, Qyteti i Shkupit tashmë ka një projekt realist për transport të shpejtë me autobus, me një flotë të re autobusësh, dy depo, dy korridore, stacione të reja autobusësh dhe një sistem të tërë për transport publik më të lirë, më të shpejtë dhe më të sigurt në Shkup – për të cilat tashmë janë siguruar 70 milionë euro.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...