-0.2 C
Skopje

VMRO-DPMNE: Arben Taravari ishte ministër i Sëmundjes (VIDEO)

Taravari do të ballafaqohet me përgjegjësinë e tij politike edhe atë në zgjedhjet lokale ku bashkë me qytetarët do ta mposhtim dhe do ta deligjitimojmë për paaftësinë e tij. Kështu deklaronte pothuajse në çdo konferencë për shtyp anëtarja e VMRO-së Jelena Zhugiq që nga viti 2017 e deri para disa muajve, shkruan tokasot.com

Jelena Zhugiq tani në këtë fushatë zgjedhore udhëheqë tubimet e VMRO-DPMNE-së, kurse para disa ditësh “fundosi” Taravalrin në Gostivar duke e prezantuar si kandidat të tyre për këtë komunë dhe duke e detyruar që të qëndroj “gatitu” para himnit të VMRO-DPMNE-së

Partia e Hristijan Mickoskit, kryetarin aktual të Gostivarit Arben Taravari e ka quajtur si sëmundja më e madhe e shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut gjatë kohës sa ai ushtronte pozitën e ministrit të Shëndetësisë, duke shkuar edhe më tej dhe duke thënë se Taravari lirshëm veten mund ta llogarisë edhe si ministër i Sëmundjes.

“Sëmundja më e madhe për shëndetësinë e Maqedonisë së Veriut është ministri i Shëndetësisë Arben Taravari. Ministri Taravari, papërgjegjshmëria e tij dhe paaftësia e tij. Tetë jetë fëmijësh u shuan si rezultat i paaftësisë së Taravarit. Ministri i Sëmundjes Taravari është i paaftë dhe jo adekuat për vendin tonë. VMRO-DPMNE nuk do të lejojë që qytetarët të durojnë këtë kaos. Taravari shumë shpejtë do të ballafaqohet me përgjegjësinë e tij politike edhe atë në zgjedhjet lokale ku bashkë me qytetarët do ta mposhtim atë dhe do ta deligjitimojmë,” ka deklaruar Zhugiq.

Lajmin e plotë dhe VIDEON mund ta gjeni në këtë LINK

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...