2.8 C
Skopje

VMRO-DPMNE: Taravari është i paaftë

Paaftësia e Taravarit po bëhet gjithnjë e më e dukshme. Edhe përkundër përpjekjeve që të mbulonte paaftësinë e tij, megjithatë ajo doli në dritë, thonë nga VMRO-DPMNE, shkruante netpress.com.mk gjatë vitit 2017 kur Taravari ishte ministër i Shëndetësisë, përcjell opinionshqip.live

– Taravari nuk u përpoq të siguronte reagensë për diagnostikimin e sëmundjes, as nuk siguroi karantinë. Taravari vetëm mbrojti që ky lajm të mos arrijë tek publiku maqedonas, pa u kujdesur për të mirën e qytetarëve. Përmes video mesazheve, ministri Taravari pranoi se pacientët nuk vdiqën nga një sëmundje e tillë, tha partia në një deklaratë.

Taravari, siç thonë nga VMRO-DPMNE, pranoi të gjithë neglizhencën, paaftësinë dhe injorancën se si të merren me një kërcënim serioz shëndetësor për qytetarët në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Paaftësia dhe papërgjegjshmëria e Taravarit u pa dhe u ndje nga qytetarët në shpinë. Le të ndalojë Taravari të bëjë strategji PR dhe të dërgojë urime nga hotelet luksoze në Amerikë dhe të fillojë punën. Dhe si Ministër i Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e kësaj sëmundjeje ngjitëse në Gostivar dhe Gostivar.

BURIMI ORIGJINAL: netpress.com.mk

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...