8.8 C
Skopje

Bujar Osmani jep lajmin e madh!

 

Bashkimi Evropian do të ndihmojë Agjendën e Gjelbër në Ballkanin Perëndimor. 29 miliardë euro do të ndahen për realizimin e Agjendës së Gjelbër. Lajmin e ka bërë të ditur Bujar Osmani, i pari i diplomacisë së vendit.

“Ekskluzive: Bashkimin evropian sapo konfirmoi paketën prej 29 miliardë euro për Ballkanin perëndimor për 7 vitet e ardhshme për realizimin e AGJENDËS SË GJELBËR. Agjenda e blertë tani me mbështetje financiare serioze për realizimin e gjitha projekteve të parapara. #njëhapparakohës ”, ka shkruar në facebook Osmani.

Marketing

TË FUNDIT

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...