7.8 C
Skopje

Ganiu: 70 vendparkingje të reja në Çair (Foto)

Sot kryetari i Komunës Çair Visar Ganiu mundësoi dhe 70 vendparkingje të reja, ndër tjerash vizitoi dhe banorët e lagjes Fushë Topanës ku diskutuan për problemet me që ka kjo lagje.

 

70 vendparkingje të reja në Fushën e Topanës në 1.300 m2 hapësirë të rregulluar nga Komuna e Çairit në kërkesë të banorëve të lagjes. Në këtë zonë do të vazhdojmë edhe me 150 vende të reja parkimi brenda disa ditëve. Njëkohësisht kujdesemi edhe për parqet dhe zonat e gjelbërta të cilat janë prioriteti ynë.

Kryetari takoi edhe deputeten e zonës Merita Koxhaxhiku ish ministrin e ekonomisë Driton Kuçin, Këshilltarin Curi Mensur dhe banorë të lagjes.

 

Marketing

TË FUNDIT

Escobar kërkon që RMV të nis bisedimet e anëtarësimit

SHBA-të mbështesin fuqishëm integrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, deklaroi zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, pas...

Në MSP hapet ekspozita për 100 vjetorin e Hasan Prishtinës

Sot në MSP u hap ekspozita e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore dhe shpirtërore të shqiptarëve, kushtuar kolosit tonë Hasan Prishtina. “Në...

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Shkup, 6 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën...

Bekteshi: Rriten kapacitetet e prodhimit vendor të rrymës (Foto)

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi vazhdon angazhimin e tij maksimal për ta tejkaluar sa më shpejtë krizën energjetike që ka kapluar të gjithë rajonin! Bekteshi...

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav...