-0.2 C
Skopje

Gara për Zhelinën, tre projektet kryesore të kandidatëve

Mbrëmë në debate zgjedhore në TV21, u debatua për komunën e Zhelinës.

Kandidatët për Komunën e Zhelinës e shpalosën programin e tyre 2021-2025.

Kandidati i Lëvizjes Besa, Blerim Sejdiu shpalosi tre projektet kryesore për Komunën e Zhelinës.

Fatmir Izairi, kandidat nga radhët e BDI-së, shpalosi tre projektet kryesore për Komunën e Zhelinës që do t’i realizojë nëse i fiton zgjedhjet e 17 tetorit.

Mahir Ziberi kandidat i ASH-AAA për Zhelinën, në debate zgjedhore në TV21, tha se tre projektet si më të rëndësishme për zhelinën janë ujësjellësi, kanalizimet dhe bulevardin.

Medin Nazifi nga radhët e PDSH-së, tregoi se tre projektet kryesore që do t’i realizojë nëse fiton në zgjedhjet e 17 tetorit janë: Ndërtimi i shkollës së mesme, njësia e zjarrfikësve dhe ndërtimi i mjekësisë primare”.

Marketing

TË FUNDIT

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...